Wanastowi Vjecy revival se snaží šířit tvorbu a poslání své originální předlohy, čímž vzdává čest této neopomenutelné ikoně české hudební scény, kterou Wanastowi Vjecy bezesporu jsou. Repertoár je postaven především na prověřených hitech staršího data (Tak mi to teda nandey, Bedna od whisky, Sbírka zvadlejch růží, Andělé, Vlkodlak, Kouzlo, ...), neopomíná však ani novější tvorbu a zahrnuje také několik zásadních písní od skupiny Lucie, které na svých koncertech Wanastowi Vjecy skutečně hrají.

Kapela v čele se zpěvákem Petrem Vondráčkem, disponujícím autentickým hlasovým a vizuálním projevem Roberta Kodyma, klade důraz na věrnou instrumentaci skladeb a vytvoření pozitivní atmosféry při svých koncertních vystoupeních. Wanastowi Vjecy revival si neklade za cíl ve všech detailech imitovat originál a není v zájmu kapely, aby ji někdo s originálem přímo srovnával.

"Všichni jsme si vědomi, že originál je (a vždy bude) pouze jeden, proto se to snažíme dělat tak, aby se za nás pánové Kodym a spol. nemuseli stydět."